اسباب بازی گاوصندوق که مجهز به شمارش پول است

در کتابشناسی، اصطلاح اسباب‌بازی‌های هوشمند برای توصیف اسباب‌بازی‌هایی استفاده می‌شود که ویژگی‌های دیجیتالی مانند نرم‌افزار یا مواد دیجیتالی مانند حسگرها روی آن‌ها اضافه شده است.

اسباب بازی گاوصندوق نسبت به اسباب‌بازی‌های سنتی، محیط تعاملی‌تری را فراهم می‌کنند که در آن کودکان می‌توانند مهارت‌های شناختی، اجتماعی و رفتاری خود را توسعه دهند.

همانطور که Lampe و Hinske اشاره می کنند، غنی سازی اسباب بازی های سنتی با ویژگی ها آنها را قادر می سازد تا تخیل خود را در محیطی خلاقانه تر توسعه دهند.

در تعریفی دیگر، اسباب‌بازی‌های هوشمند آن دسته از اسباب‌بازی‌هایی هستند که میکروکنترلرها را در خود جای داده و می‌توانند با رایانه‌ها ارتباط برقرار کنند.

از آنجایی که ابزارهای فناوری جدید به طور مداوم در حال توسعه هستند، می توان گفت که تعریف اسباب بازی های هوشمند دائما در حال تغییر است.

علاوه بر این، اصطلاح اسباب بازی های هوشمند را می توان به عنوان نوعی از اسباب بازی تعریف کرد که شامل اشیاء محسوس و اجزای الکترونیکی مانند حسگرها و شتاب سنج ها است و تعامل دو طرفه بین کودک و اسباب بازی را امکان پذیر می کند.

به این ترتیب، این اسباب‌بازی‌ها می‌توانند دنیای اطراف خود را درک کرده و به آن واکنش نشان دهند.

آنها همچنین با اجازه دادن به طراحان برای ادغام عناصر دیجیتال در اسباب بازی های سنتی، مانند اشیاء سه بعدی، که قبلا فقط در اسباب بازی های الکترونیکی موجود بودند، از مهارت های ارتباطی پشتیبانی می کنند.

یکی دیگر از تعریف‌های مدرن اسباب‌بازی‌های هوشمند بر اساس داده‌های فناوری فعلی و افزودن به موارد ذکر شده در بالا، به این اسباب‌بازی‌های شبکه بی‌سیم و حسگر پیشرفته با سیستم مدیریت داده اشاره می‌کند.

به عنوان مثال، چنین اسباب‌بازی می‌تواند بازخورد صوتی، بصری، جنبشی یا سایر بازخوردها را ارائه دهد و صدا، حرکات فیزیکی و محل قرارگیری فضا را تشخیص دهد.

مطالعات متعددی برای ارزیابی این گونه اسباب بازی ها، عمدتاً از نظر تأثیر آنها بر کودکان انجام شد.

اسباب‌بازی‌های هوشمند را برای پشتیبانی از فعالیت‌های داستان‌گویی دیجیتال توسعه دادند.

مطالعات آنها تأثیر مثبت این اسباب بازی ها را بر روی کودکان نشان داد.

در عین حال، این اسباب بازی ها کودکان را قادر می سازد تا از طریق کاوش، آزمون و خطا، همکاری، آزمایش و شبیه سازی یاد بگیرند.

با این حال، باید توجه داشت که همه اسباب بازی های مجهز به فناوری، اسباب بازی های هوشمند نیستند.

باید تمایز واضحی بین اسباب بازی های هوشمند و اسباب بازی هایی که دارای عناصر تکنولوژیکی هستند وجود داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.