مردی حین خوردن بادام زمینی در شیراز به سبب هیجان زیاد سکته کرد

طبق گفته انجمن قلب آمریکا (AHA)، مصرف چربی‌ های تک غیر اشباع موجود در بادام زمینی در شیراز منبع مطمئن و چربی‌ های غیراشباع چندگانه به جای چربی‌ های اشباع و ترانس می‌تواند سطح کلسترول خون فرد را بهبود بخشد.

این به نوبه خود خطر بیماری قلبی و سکته را کاهش می دهد. همچنین مقدار کمی چربی اشباع شده در بادام زمینی وجود دارد.

چربی اشباع شده نسبت به غیراشباع یا چند غیراشباع سالم تر است. پزشکان چربی اشباع بیش از حد را با بیماری های قلبی عروقی مرتبط می دانند.

در نتیجه، بهتر است بادام زمینی را در حد اعتدال مصرف کنید تا از فواید بهینه آن برای سلامتی برخوردار شوید.

بادام زمینی منبع خوبی از فیبر غذایی است. آنها حاوی 8.5 گرم در هر 100 گرم هستند که حدود یک چهارم فیبر توصیه شده برای مردان یا یک سوم برای زنان است.

دستورالعمل‌های غذایی فعلی برای آمریکایی‌ها توصیه می‌کند که بزرگسالان مقادیر زیر فیبر را در روز دریافت کنند:

بادام زمینی

  • 34 گرم برای مردان
  • 28 گرم برای زنان

فیبر یک ماده مغذی برای سلامت قلب است. گزارش AHA نشان می دهد که خوردن غذاهای غنی از فیبر سطح کلسترول خون را بهبود می بخشد و خطر بیماری قلبی، سکته مغزی، چاقی و دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.

بادام زمینی خام سالم ترین نوع آن است. کره بادام زمینی یک انتخاب عالی است که مشخصات تغذیه ای سالم و طیف وسیعی از فواید سلامتی را ارائه می دهد. با فواید کره بادام زمینی برای سلامتی آشنا شوید.

مردم همچنین می توانند بادام زمینی بوداده و شور بخرند. خوردن این انواع در حد اعتدال مشکلی ندارد، اگرچه مصرف بیش از حد سدیم با فشار خون بالا و بیماری قلبی مرتبط است.

AHA حد ایده آل 1500 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم سدیم معادل 1 قاشق چایخوری نمک را به ویژه برای افراد مبتلا به فشار خون توصیه می کند.

در صورت امکان، بادام زمینی خام را با پوست وصل کنید. پوست بادام زمینی حاوی آنتی اکسیدان است.